Matrac Baby Kokos

Základný detský cenovo dostupný model matraca vyrobený z PUR peny a vystužený kokosovou vrstvou. Celkovo tuhší model matraca.

Kategória Matrace pre Deti 0-6r
Výrobca Materasso Slovakia, s.r.o.
Záruka

45,90 €
Ušetríte

Doručenie do 2 týždňov
ks
Kód: 143-2038

Detail matrac Baby kokos:

  • Jadro matraca: PUR pena + Kokosova vrstva 
  • Výška matraca: 8 cm
  • Poťah: Dryfast
  • Doporučenie: Tuhší model pre zdravý vývoj vášho dieťaťa 
  • Vhodný podklad matraca: Lamelový rošt
  • Záruka: 2 roky 

Matrac Baby Kokos

Sendvičové jadro s kokosovou vrstvou dokonale matrac odvetrá a vystuží. Je vhodný pre deti. Je to cenovo dostupný model.

PUR pena : zloženie tejto peny zaručuje dobré kopírovacie vlastnosti a tuhosť. Kopírovacie vlastnosti sa po krátkom čase používania dokonca ešte zlepšia. Tuhosť po dlhodobom používaní môže však byť výrazne nižšia. Vyššou objemovou hustotou pien je dosiahnutý menší rozdiel v tuhosti aj po rokoch oproti penám s nízkou objemovou hustotou. Tento materiál, ktorého kvalita prešla v poslednej dobe zásadným vývojom môže byť garantom Vášho zdravého spania, ale je potrebné dbať na jeho hustotu, ktorá by v matracoch v žiadnom prípade nemala byť nižšia ako 25 kg/m³ aj pre užívateľov s nižšou hmotnosťou.  

Kokosové vlákno: sa získava z kôry kokosového orecha. Kokosové vlákna, spracovávané do vrstiev (dosák) sa ďalej upravujú kvôli zlepšeniu ich vlastností a hlavne kvôli predĺženiu životnosti materiálu. Poznáme tri spôsoby spracovania zlisovaných kokosových dosák, ktoré sa používajú v ortopedických matracoch:

Prepichovanie: Kokosová doska sa zhora aj zdola prepichuje dlhými ihlami, vďaka čomu sa vlákna previažu. Zároveň sa ihlami vpúšťa latexová zmes, ktorá v prepichnutých miestach kokosové vlákna zlepí. Tento spôsob spevňovania kokosových dosák je najlacnejšou a najdostupnejšou alternatívou.

Povrchová impregnácia: Kokosové dosky sa pri tomto spôsobe impregnujú zhora a zdola latexom (alebo inými lacnejšími látkami), čím sa kokosové vlákna na povrchu zlepia dohromady a nedochádza k ich drobeniu.

Celková impregnácia: Treťou a zároveň aj najlepšou a najdrahšou možnosťou úpravy kokosových dosák je impregnácia celého materiálu. Aj tu sa namiesto prírodného latexu môžu použiť lacnejšie alternatívne materiály, ktoré už však nedosahujú také vlastnosti ako latex. Vďaka celkovej impregnácii je celá kokosová vrstva držaná pohromade a tým si zachováva svoje vlastnosti dlhé roky, je veľmi pružná, pevná a odolná. Vo väčšine prípadov sa využíva 10 až 50%-ná impregnácia latexom. Kokosová doska je veľmi vzdušný materiál, ktorý sa v matracoch používa z dôvodu vytvrdenia lôžkovej plochy. Kokosové dosky s celkovou latexovou impregnáciou disponujú navyše aj antialergickými a antibakteriálnymi vlastnosťami, materiál je veľmi pružný, flexibilný a má veľmi dlhú životnosť.

Matracový poťah DRYFAST: Poctivý matracový poťah ,ktorý je napevno zalemovaný k jadru matraca. Dodatočná vrstva peny PUR prešitej v poťahu zvýši komfort matraca a zvýrazní jeho design. 

 

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, ktonapíše hodnotenie na tento produkt.

Kód Rozmer: Dostupnosť Cena
143-2035 70x140 cm Doručenie do 2 týždňov 50,80 € s DPH
143-2036 70x120 cm Doručenie do 2 týždňov 45,90 € s DPH
143-2037 60x140 cm Doručenie do 2 týždňov 50,80 € s DPH
143-2038 60x120 cm Doručenie do 2 týždňov 45,90 € s DPH
top